• 03 PAŹ 23

Bezpłatne wizyty i konsultacje ze specjalistami z zakresu psychologii, psychologii klinicznej i psychoterapii dla kadry medycznej

15000 bezpłatnych wizyt i konsultacji ze specjalistami z zakresu psychologii, psychologii klinicznej i psychoterapii jest dostępnych dla każdego pracownika kadry medycznej i studentów studiów medycznych w ramach „Programu wsparcia psychologicznego kadry medycznej”, finansowanego przez Unię Europejską, który uruchomiło Ministerstwo Zdrowia.

Każdy pracownik medyczny, niezależnie od stażu i typu wykonywanego zawodu medycznego oraz studenci medycyny mogą bezpłatnie skorzystać m.in. z bezpośredniej pomocy w formie porad psychologicznych. Każdy potrzebujący będzie mógł odbyć 4 spotkania indywidualne ze specjalistą z zakresu zdrowia psychicznego. W ramach programu pomocy udziela 100 specjalistów z zakresu:
    • psychologii,
    • psychologii klinicznej,
    • psychoterapii.

Aby  skorzystać z programu, trzeba zarejestrować się na stronie: www.psychologdlamedyka.pl Konsultacje są prowadzone w trybie zdalnym lub stacjonarnym. Bezpośrednie spotkania są dostępne w każdym mieście wojewódzkim. Do dyspozycji zainteresowanych w ramach programu jest 15 000 interwencji kryzysowych. Mechanizm działania programu gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych pacjentów biorących udział w programie.

Więcej o projekcie mogą Państwo przeczytać na stronie: https://falck.pl/program-wsparcia-psychologicznego-kadry-medycznej/