• 24 PAŹ 23

Konkurs dla pielęgniarek, pielęgniarzy i studentów pielęgniarstwa. Do wygrania 6000 euro

Pielęgniarki, pielęgniarze, a także studenci pielęgniarstwa mają możliwość ubiegania się o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji – Queen Silvia Nursing Award. Celem nagrody jest promocja zawodu pielęgniarskiego, wsparcie rozwoju utalentowanych pielęgniarek oraz międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie najwyższych standardów opieki.

Zwycięzca otrzyma nagrodę od Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji oraz stypendium w wysokości 6 000 euro. Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić swój pomysł na usprawnienie opieki pielęgniarskiej, w tym opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 listopada 2023 r. za pośrednictwem strony: https://www.queensilvianursingaward.pl/apply

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii została ustanowiona w 2013 roku jako prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji w dniu jej urodzin. Każdego roku informacja o laureatach jest ogłaszana w dniu urodzin Jej Wysokości, 23 grudnia. Królowa Szwecji Sylwia od lat kojarzy się z opieką nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję, a także wspiera rozwój tej dziedziny pielęgniarstwa od lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to u jej zmarłej matki zdiagnozowano demencję.

W siedmiu dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział 1 050 uczestników, wpłynęło prawie 1 500 zgłoszeń. W tym roku konkurs realizowany jest w 6 krajach: Szwecji, Finlandii, Niemczech, Polsce, Litwie oraz w Uniwersytecie w Waszyngtonie. Inicjatorem konkursu jest Swedish Care International.

„Jesteśmy dumni, że Fundacja Medicover, jako Partner Swedish Care International, już po raz ósmy ma możliwość zaproszenia pielęgniarek z Polski do ubiegania się o prestiżowe stypendium. Queen Silvia Nursing Award ma już 10-letnią historię w Szwecji. Przez ten czas, wspólnie partnerami z innych krajów, zbudowaliśmy mocną sieć networkingową, opartą na promowaniu zawodu pielęgniarskiego” – mówi Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.

„Rola pielęgniarki i pielęgniarza mocno się zmienia. Pielęgniarki mają coraz większe kompetencje. Obserwuję również coraz częściej wśród pielęgniarek niestandardowe i bardzo ciekawe pomysły na swój rozwój zawodowy. Prestiżowe stypendium QSNA z pewnością zainteresuje osoby, które wychodzą poza utarte schematy. Nagroda daje ogromne możliwości rozwoju między innymi poprzez lokalną, a także międzynarodową wymianę doświadczeń. Serdecznie zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów ” – dr n. o zdr. Karolina Prasek, Dyrektor Działu Rozwoju Pielęgniarstwa i Położnictwa Fundacji Medicover, która odpowiada za przebieg konkursu w Polsce.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej: https://www.queensilvianursingaward.pl/ . Pytania można kierować do koordynatora projektu: Agnieszka Karasińska, agnieszka.karasinska@medicover.pl, tel. + 48 881 068 252.